Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

"Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu." (George Bernard Shaw)

 

Slavnosti chřestu

Vytvořeno 2011-05-15 10:51:50 | Poslední změna 2011-05-15 11:05:42
Pro mnoho gurmánů zima končí až když vyroste chřest. Chřestové slavnosti jsou pro ně oficiálním rozloučením s chladnými měsíci a přivítání tepla, léta.

Pokud patříte mezi milovníky chřestu, ve dnech 20. - 21. května 2011 proběhnou v Ivančicích již tradiční slavnosti chřestu.
Program je bohatý a slibuje gurmánské zážitky. Mezi nejdůležitější část programu zajisté patří ochutnávky chřestových specialit připravených kuchaři regionálních restaurací, můžete zde ochutnat i místní vína, jiné regionální speciality. Vše budete moci zakoupit i na současně probíhajících farmářských trzích (na tomtéž místě).
O zábavu se postará vystoupení someliéra a kuchařská show Petra Stupky, řemeslný trh, pouťové atrakce a doprovodný program pro děti.

Vstupné na trh je 70 Kč a degustaci vybraných jídel můžete zakoupit za tolary, speciální slavnostní platidlo, kdy 1 tolar = 10 Kč. Ale pozor, pořadatelé upozorňují, že pokud si zakoupíte příliš mnoho tolarů a nestihnete je všechny utratit, nebudou se moci vyměnit zpět na koruny! V ceně vstupenky je i tištěný program slavností.

A pokud už budete v Ivančicích, najděte si chvilku a jděte se podívat na památník Alfonse Muchy a Vladimíra Menšíka.

A při toršce štěstí se tam určitě potkáme. A vy se následně můžete těšit na další reportáž z cest :-)


Více informací na: http://www.slavnostichrestu.cz/

autor: Leňulka
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one