Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

"Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu." (George Bernard Shaw)

 

6. června 2011

Vytvořeno 2011-06-06 10:10:59 | Poslední změna 2011-06-10 21:04:01
Tak o víkendu jsem pekla mamce dort. Byla to celkem sranda, ale na to co mě provázelo za komplikace dopadl dobře. Sice s tím loňským se to srovnávat nedá, ale chuťově byl výborný. Prvně jsem chtěla péci medovník. Jenže díky mému přejíždění mezi domovem, rodičema a brigádou jsem si jaksi zapoměla kopit potřebné suroviny. Tak jsem se v pátek rozhodla, že udělám mramorový korpus, naplním jej jahodama a šlehačkou, poliji čokoládou a dozdobím jahodama... :-) Myšlenka super, jen kdyby nebylo vše špatně. V první řadě po umíchání vajíček jsem zjisitila, že mi chybí hladká mouka :-). No problémo,, nahradila jsem ji polohrubou (těsto bylo trošku tužší, než jsem zvyklá, ale na chuti mu to neubralo). A tak jsem jej upekla. Jenže ve spěchu jsem se jej snažila rozkrojit a dort se mi trochu potrhal, tak jsem pekla ještě jeden korpus, abych měla co dát na ten první. To už naštěstí proběhlo bez problémů. Další zádrhel nastal při šlehání šlehačky, která i přesto že byla ledově vychlazená, tak ne a ne naskočit... Po asi 20minutovém šlehání se přeci jen umoudřila a ztuhla. Dort zdobím pěkně do roviny, ale ta zapeklitá ztužená šlehačka, s kterou jindy nemám nejmenší problém, mi z dortu udělala po dvou hodinách tuhnutí kopuli. I přesto, že při nanášení krému jsem dort měla předpisově rovný. No co, toto mě už dnes přeci nerozhází. Udělala jsem tedy čokoládovou polevu, která byla výborná, jen mi v těch 30°C nebo kolik bylo venku nechtěla tuhnout a jahody mi z toho klouzaly dolů. To už jsem byla zcela zoufalá a jahody jsem tam napíchala na párátkách :-). Poslední perlička, jakože mi popraskala čokoláda při převozu autem, to už mě opravdu nemohlo rozhodit.
Ale výsledná chuť stála za to. I přes ty perpetie byl dort výborný. Akorát s tím vzhledem jsem již nebyla tak spokojená, ale což. Chybami se člověk učí a příště si raději vše dopředu vše promyslím a udělám si více času na pečení... :-)

Hezký den Lenča
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one